Overclock.pl » Testy i recenzje » Przegląd płyt głównych z AM3

Podsumowanie2011-02-18 19:00:00 |   (luq92)

ASUS Crosshair IV Extreme

Podsumowanie zacznę od pochwalenia jednego rodzynka od Asusa w tym teście, czyli Crosshair IV Extreme. Producent słusznie dał jej nalepkę Republic of Gamers. Jest to jedna z najlepszych płyt, które obecnie możemy znaleźć na rynku. Crosshair jest bardzo stabilny i nie robi żadnych problemów nawet przy ekstremalnym podkręcaniu. Na pochwałę zasługuje również bogate wyposażenie, z którym dostajemy płytę. Natomiast trzeba odnotować, że zastosowanie dużego chłodzenia na procesor może sprawiać problemy z zamontowaniem pamięci, których po prostu nie da się włożyć.

Przegląd płyt głównych z AM3

 

ASRock 890 FX Deluxe 3

ASRock 890 FX Deluxe 3 to również bardzo dobra płyta. Odstaje nieco wydajnością od wyżej opisanego Asusa, ale została bardzo bardzo dobrze wykonana. Minusem może być bliskie umiejscowienie slotu PCI chłodzenia chipsetu, co może sprawiać problemy. BIOS jest rozbudowany i przejrzysty co zasługuje na pochwałę. Wszystko co potrzebne do przetaktowania procesora znajduje się w jednej zakładce.

Przegląd płyt głównych z AM3

ASRock 880G Extreme 3

ASRock 880G Extreme 3 jest praktycznie identyczną płytą co 890GX Extreme3. Całość została dobrze rozplanowana i wygląda solidnie. Przyczepić się można jedynie do slotów pamięci, które przy zamontowaniu dużego chłodzenia na procesor są trudno dostępne, ale nie ma aż takich problemów jak w przypadku testowanego produktu Asusa.

Przegląd płyt głównych z AM3

ASRock 890GX Extreme 3

ASRock 890GX Extreme 3 to brat bliźniak wyżej opisanego 880G. Słowo „bliźniak” nie padło tutaj przypadkowo. Jest to praktycznie ta sama płyta. Różnice są naprawdę kosmetyczne.

Przegląd płyt głównych z AM3

ASRock 890FX Deluxe 4

ASRock'a 890FX Deluxe 4 należy zganić na średnio przemyślane rozplanowanie. Przy montowaniu dużego chłodzenia mogą być problemy z założeniem go z powodu wysokiego radiatorsekcji zasilania. Minus należy się również za sporadyczne zawieszanie się BIOS'u. To nie ciąg dalszy kłopotów. Podkręcanie nie należy do mocnej strony tego produktu. Za tą cenę można spodziewać się czegoś więcej. Natomiast pochwała należy się za przyciski Power i Reset na PCB.

Przegląd płyt głównych z AM3

Gigabyte 890FXA-UD5

Gigabyte 890FXA-UD5 należy pochwalić za rozbudowany BIOS oraz dobre wyniki w podkręcaniu. Bolączką niektórych płyt jest problem z montowaniem sporych chłodzeń na procesor. Również ta płyta nie ustrzegła się tego. Przy pamięciach ze sporymi radiatorami może być kłopot z montażem coolera na procesor. Gdyby nie to można byłoby rzec, że płytę rozplanowano po mistrzowsku.

Przegląd płyt głównych z AM3

 

Gigabyte 890FXA UD7

Gigabyte 890FXA UD7 należy do produktów z wyższej półki, ale jej możliwości OC mówią co innego. Nieco ponad 4 GHz to dość słaby wynik jak na płytę za tą cenę. Na pierwszy rzut oka płyta jest dobrze rozplanowana, ale bo bliższych oględzinach ma kilka słabych punktów, które mogą przysporzyć problemów. Po płycie tej klasy można spodziewać się nieco więcej.

Przegląd płyt głównych z AM3

MSI 890GXM-G65

MSI 890GXM-G65 charakteryzuje się przejrzystym i prostym BIOS'em. Jej osiągi jak na płytę stworzoną przede wszystkim do HTPC są dobre. Niektórym mogą przeszkadzać tylko dwa złącza wentylatorów. Minusem jest dość długie uruchamianie komputera.

Przegląd płyt głównych z AM3

Gigabyte 870A-UD3

Gigabyte 870A-UD3 jest najtańszą konstrukcją w zestawieniu. Jej BIOS działa bardzo sprawnie i nie robi kłopotów przy podkręcaniu. Jak na tak tanią płytę zaskakuje mnogością złączy na karty rozszerzeń. Za to należy się spory plus. Urządzenie należy zganić za nie do końca przemyślane rozplanowanie. Przy niektórych chłodzeniach na procesor, niektóre pamięci mogą się nie zmieścić.

Przegląd płyt głównych z AM3

Nawigacja

Pierwsza Następna  
 
 • Cooler Master
 • BenQ
 • Intel Corporation
 • Seagate
 • XFX
 • Enermax
 • Aquatuning.pl
 • Asus
 • Chieftec
 • Zotac
 • Cenowarka.pl
 • Gigabyte