Scythe Mugen 2 rev.B2012-06-30 12:10:00 | Grzegorz Iwan (ivanov)
Oto prawdziwa legenda - Scythe Mugen 2. Cooler do "młodych" nie należy, ale swego czasu był na ustach wszystkich entuzjastów. Zobaczymy jak ta konstrukcja zniosła próbę czasu.
Pudełko standardowe dla producenta. Mnóstwo napisów, w tym japońskie.
![]() | ![]() |
Kartonowe pudełeczko skrywa zestaw montażowy, instrukcję obsługi oraz pastę termoprzewodzącą.
![]() | ![]() |
Z zewnątrz to absolutnie klasyczna wieża. Estetyczne zakończenia heat-pipe mogą się podobać.
![]() | ![]() |
Ciekawą opcją jest możliwość montażu wentylatora na każdej z czterech stron chłodzenia. Dzięki temu konfigurację push-pull możemy zamontować w dwojaki sposób. Niestety, montaż wentylatora za pomocą dwóch stalowych klipsów nie należy do przyjemnych czynności.
Do podstawy został dołączony aluminiowy radiatorek, który ma wspomagać główną "baterię" finów.
Montaż na jakiejkolwiek platformie nie należy do wygodnych. Można rzec, że jest bardzo niewygodny oraz prawdziwie irytujący. Tym niemniej chłodzenie jest ciekawą propozycją dla posiadaczy starszej platformy. Można go użyć nawet na podstawce LGA 478, a co jest rzadkie przy tej podstawce, w przypadku tego chłodzenia stosuje się backplate oraz śruby, a nie intelowski koszyk. Dzięki temu można uzyskać porządny docisk. Maniacy w/w socketu powinni czym prędzej zaopatrzyć się w tą konstrukcję, gdyż coraz trudniej o nią w sklepach.
Szlif jest w zasadzie perfekcyjny.
Chłodzenie jest prywatną własnością redaktora wortalu Overclock.pl i niestety jego fabryczny wentylator uległ uszkodzeniu (ułamała się łopatka). W zastępstwie za niego posłużył wentylator Revoltec Air Guard. Jest on nieco wolniejszy (1200 vs 1300 RPM) niż ten z Mugen 2, tak więc wyniki na nim będą odrobinę zaniżone.